Kora cynamonu w akwarium

Kora cynamonowa to nie tylko naturalna i atrakcyjna ozdoba w akwarium ale także bogate źródło związków humusowych i innych substancji.

Kora cynamonu to naturalna ozdoba i schronienie dla mieszkańców akwarium. Szczególnie popularna jest w krewetkariach gdzie stanowi idealną kryjówkę dla młodych krewetek oraz tych po wylince. W cynamonowych rurkach krewetki często zrzucają młode krewetki. Służy także jako kryjówka m.in. dla raczków i innych małych zwierząt.
Elementy kory cynamonu stanowią także bardzo dobrą bazę do szczepienia mchów akwariowych.
Kora cynamonu to także bogate źródło związków humusowych i garbników. Stanowi także źródło włókna dla krewetek, ślimaków i zbrojników. Wprowadza do wody cenne garbniki i olejki eteryczne, zwiększa witalność i samopoczucie krewetek.

Pojedyncze kawałki kory cynamonu umieszczamy w akwarium – 1 kawałek na 40-50 litrów wody. Przez około 3-4 tygodnie elementy kory cynamonu będą uwalniać do wody związki humusowe po tym okresie należy wymienić lub dodać kolejną porcję kory.

Taką korę wkładamy do akwarium a ta po kilku godzinach rozwinie się przybierając kształt niewielkiej rurki która będzie idealnym schronieniem dla akwariowych zwierząt. Cynamonowa rurka z biegiem czasu będzie oddawać do wody swoje związki oraz będzie zmieniać kolor aż stanie się ciemnobrązowa.

Polecamy:   Krewetka filtrująca (Atyopsis moluccensis)