Mech QUEEN Moss (Amblystegiaceae sp Manaus)

QUEEN Moss – to kolejny gatunek rzadko spotykanego a pięknego mchu, który charakteryzuje się delikatną budową i piękną strukturą gałązek.

NAZWA: Mech QUEEN Moss (Amblystegiaceae sp Manaus)
SYNONIMY:
POCHODZENIE: Ameryka Południowa
WYSOKOŚĆ: do 15 cm
WYMAGANIA ŚWIETLNE: Niskie - średnie
WODA: Temperatura: 15 – 28°C,
twardość: 4 - 25 kH,
pH: 5.0-8.0
TEMPO WZROSTU: Niskie - średnie
TRUDNOŚĆ UPRAWY: Łatwa

OPIS: Jest mchem na temat które nie znajdziemy zbyt wielu informacji. Wiadomo że pochodzi z Brazylii.
Jest bardzo dekoracyjnym mchem, posiada delikatne, jasnozielone gałązki o ciekawej strukturze które dorastają do około 15 cm. Wierzchołki gałązek przypominają koronę, stąd też nazwa Queen Moss (Księżniczka).

UPRAWA: QUEEN Moss – jak większość mchów akwariowych nie sprawia problemów w uprawie aczkolwiek czasem sprawia problemy w uprawie i długo przystosowuje się do nowych warunków. Z powodzeniem można go hodować w krewetkariach bez nawożenia i przy słabym oświetleniu – rośnie wtedy wolniej. Dla tego mchu należy zarezerwować odpowiednią ilość miejsca w akwarium, mech ten rozrasta się na boki a jego gałązki dorastają do 15 cm długości. Rośnie i rozwija się przez okres całego roku.
Jest nie tylko niezwykle dekoracyjnym mchem ale gdy się rozrośnie jest idealnym schronieniem dla narybku i młodych krewetek.

SADZENIE: Z mchem QUEEN Moss postępujemy przy sadzeniu podobnie jak z innymi mchami spotykanymi w akwariach, obsadzamy nimi korzenie, lignity czy kawałki lawy wulkanicznej. Mech najlepiej umocować na elementach za pomocą cienkiej żyłki, nici lub kleju. Po 3 – 4 tygodniach sam wrasta w podłoże.

NAWOŻENIE: Nie wymaga nawożenia ale dodatek makro elementów i CO2 sprawi że mech będzie szybciej rósł.

Polecamy:   Mech Peacock Moss