Mech Willow moss (Fontinalis antipyretica)

Mech Willow moss – jeden z większych gatunków mchów, bardzo dekoracyjny i łatwy w hodowli.

NAZWA:Willow moss (Fontinalis antipyretica)
POCHODZENIE: Międzynarodowe
RODZINA: Fontinalis
WYSOKOŚĆ: do 30 cm,
WYMAGANIA ŚWIETLNE: Niskie/średnie
TEMPERATURA: 15 – 28°C
TWARDOŚĆ WODY: Miękka - twarda

OPIS: Mech Willow moss to mech z rodziny Fontinalis. Gatunek bardzo popularny w naszych rodzimych wodach. Występuje w jeziorach, rzekach a nawet w górskich potokach.
Posiada drobne igiełkowate listki rosnące w stronę światła, które ciekawie kontrastują z wyglądem innych roślin liściastych w akwarium. Jego gałązki są 3-4 razy większe niż innych mchów. W handlu spotyka się około 5 gatunków tego mchu. Każdy różni się od siebie wyglądem i tak oto możemy mieć gruby Willow moss (odmiana gigantea) lub też drobniejsza odmianę. Różnią się one nie tylko wyglądem, ale również tempem wzrostu.

UPRAWA: W akwariach szybko się aklimatyzuje i z powodzeniem szybko się rozrasta.
Tak jak inne mchy także Willow moss lubi przycinanie – stymuluje to wzrost mchu do silnego rozkrzewiania się i zagęszczania swojej struktury.

SADZENIE: Mech należy zaszczepić na korzeniu lub kamieniu lub innym elemencie wystroju akwarium najlepiej za pomocą cienkiej żyłki lub nici do mchu. Po kilku dniach przyczepi się i zacznie rozrastać porastając całą powierzchnię na której został zaszczepiony.
NAWOŻENIE: Aby uzyskać bardzo gęstą strukturę mchu warto nawozić wodę dwutlenkiem węgla, w przypadków mchów podobny efekt uzyskuje się również poprzez zastosowanie CO2 w płynie

Polecamy:   Rośliny: Mchy akwariowe