Rotala Bonsai (Ammania Bonsai)

Rotala Bonsai (Ammania Bonsai) – niewielkich rozmiarów, sztucznie wyhodowana roślina która najczęściej spotykana jest w małych akwariach (NANO).

OPIS: Rotala Bonsai to gatunek sztucznie wyhodowany (Kultywar), głównie na potrzeby małych akwariów nano.
Roślina ta jest bardzo podobna do Bakopy karolińskiej (Bacopa caroliniana). W porównaniu do Bakopy karolińskiej jest rośliną która rośnie wolniej i osiąga mniejsze rozmiary, dzięki czemu łatwiej jest nad nią zapanować w akwarium.
Ammania Bonsai charakteryzuje się silną, nienaturalnie grubą łodygą z której wyrastają niewielkie, owalne, dorastające do około 1 cm liście. Zarówno łodyga jak i liście są koloru soczyście-zielonego, jedynie górne liście wybarwiają się w zależności od warunków w akwarium od oliwkowego do pomarańczowego koloru.

UPRAWA: Jest rośliną która zwykle sadzimy w drugim planie.
Roślinę tą rozmnażamy tak jak inne rośliny łodygowe poprzez przycinanie łodygi. W miejscu cięcia wyrosną nam nowe łodygi a odcięte łodygi umieszczone w podłożu, ukorzenią się tworząc nową roślinę. Rotala Bonsai jest rośliną która bez przycinania tworzy liczne boczne pędy które korzystnie wpływają na atrakcyjny wygląd. Jest rośliną która nie ma dużych wymagań, zadowala się średnią ilością światła. W akwariach z mocnym oświetleniem rośnie nieco szybciej i ładniej się wybarwia.
SADZENIE: Roślinę tą sadzimy w grupie w której najlepiej się prezentuje. Jest rośliną która tworzy liczne pędy dzięki czemu szybko się zagęszcza, tworząc zbite kępy które dodają uroku domowym akwariom.
Szczególnie polecana do małych zbiorników jako roślina 2-go planu a większych zbiornikach sprawdza się także jako roślina pierwszoplanowa.

NAWOŻENIE: Zarówno nawożenie jak i podawanie CO2 korzystnie wpływa na tempo wzrostu jak i wybarwienie rośliny.

Polecamy:   Rotala okółkowa (Rotala wallichii)