Alternanthera reineckii sp. Mini

Alternanthera reineckii sp. Mini – niewielka, atrakcyjnie prezentująca się roślina akwariowa, jedna z odmian Alternanthery reineckii.

NAZWA: Alternantera Reineka, odmiana mini (Alternanthera reineckii sp. Mini)
POCHODZENIE: Kultywar
RODZINA: Amaranthaceae
WYSOKOŚĆ: 5 - 10 cm
WYMAGANIA ŚWIETLNE: Średnie - wysokie
WODA: Temperatura: 22 – 28°C
pH: 5 - 8,
TEMPO WZROSTU: Średnie
TRUDNOŚĆ UPRAWY: Średnio trudna

OPIS: Alternanthera reineckii „Mini” to miniaturowa odmiana popularnej Alternanthery reineckii. Jest rośliną o dużo mniejszych rozmiarach , charakteryzuje się także dużo mniejszym tempem wzrostu. Osiąga wysokość od 5 do 10 cm. Przy odpowiedniej ilości światła, wybarwia się na piękny fioletowo-różowy kolor.

UPRAWA: Alternanthera reineckii sp. ‘Mini’ to roślina która osiąga wysokość od 5 do 10 cm, w zależności od wielkości akwarium i zastosowanych roślin może być rośliną pierwszego lub drugiego planu. Posiada niewielkie, fioletowo-różowe, atrakcyjne wyglądające liście. Pięknie wybarwiona, doskonale prezentuje się na tle zielonych roślin. W większych akwariach, przy odpowiedniej pielęgnacji potrafi stworzyć piękny, fioletowy dywan osiągając wysokość 5 – 10 cm.
Najlepiej rozwija się przy mocnym oświetleniu, przy niewielkiej ilości światła traci liście i szybko marnieje.

SADZENIE: Gatunek ten sadzimy jako roślinę na pierwszym lub drugim planie. Najkorzystniej prezentuje się na tle jasnozielonych roślin, posadzona w grupie kilku lub kilkunastu sztuk w zależności od wielkości zbiornika. Alternanthera reineckii sp. ‘Mini’ tak jak inne łodygowe rozmnażamy poprzez przycinanie i sadzenie odciętych łodyg w podłożu.

NAWOŻENIE: Wskazane jest podawanie CO2 i nawożenie.

Polecamy:   Eleocharis sp. TROPICA