DIY – Pułapka na wypławki wersja 2

Pułapka na wypławki to bardzo prosty i skuteczny sposób by pozbyć się lub zredukować populację tych bezkręgowców w akwarium.

O samych wypławkach możesz przeczytać tutaj.

Poniżej zaprezentujemy wam drugą wersję pułapki na wypławki, jakiś czas temu przedstawiliśmy pułapkę która zbudowaną w oparciu o plastikową fiolkę do kwiatów którą możesz zobaczyć tutaj.

Nowa wersja łapki na wypławki jest powstała w oparciu o szklane poidełko dla gryzoni. Nowa łapka wygląda estetyczniej niż plastikowa a poza tym po umieszczeniu w akwarium bez problemu tonie i nie trzeba jej dodatkowo obciążać.

Aby stworzyć sobie taką pułapkę na wypławki będziemy potrzebować:
1. Szklane poidełko dla gryzoni
2. Kawałek surowego mięsa – najlepiej wołowe lub wieprzowe. Może być także pokarm akwarystyczny.

Szklane poidełko dostaniemy w większości sklepów zoologicznych, koszt zakupu takiego poidełka to około 7 – 10 zł. Dla porównania koszt zakupu firmowej szklanej łapki to 60 – 100 zł.

Ja jako pułapki użyłem najtańszego poidełka za 7 zł, ma ono pojemność 50 ml, taka pojemność jest jak najbardziej odpowiednia do naszych celów. Poidełko wyposażone jest w gumową przyssawkę oraz metalową zawieszkę które nie będą nam potrzebne i najlepiej je usunąć żeby nam nie przeszkadzały.

Przed użyciem łapki na wypławki, najlepiej dzień wcześniej nie karmić zwierząt w akwarium. W szklanym pojemniku umieszczamy przynętę na wypławki, może to być kawałek krwistego mięsa wołowego lub wieprzowego, martwa ryba lub krewetka lub inny pokarm. Pojemnik zalewamy wodą z akwarium, zamykamy gumową zatyczką ze szklaną rurką i umieszczamy na dnie w akwarium. Pułapkę umieszczamy tak by szklana rurka miała kontakt z podłożem po którym wypławki wpełzają do wnętrza pułapki.
Pułapkę najlepiej umieścić wieczorem w akwarium, w ciągu nocy pułapka zapełni się wypławkami i rano będzie można ją usunąć z akwarium.

Polecamy:   Chemia: No – Planaria