DIY – Pułapka na wypławki

Dzisiaj propozycja dla osób które mają problem z wypławkami a do walki z nimi nie chcą używać chemii. Łatwa w wykonaniu i niezwykle skuteczna pułapka na wypławki.

Gotową łapkę na wypławki możemy kupić ale koszt takiej to około 70 – 100 zł. Sami możemy zrobić taką łapkę za parę złotych a równie skuteczną.

Do budowy naszej pułapki potrzebować będziemy:

– niewielki zamykany pojemniczek – ja wykorzystam do tego celu plastikowe fiolki do kwiatów z kwiaciarni.
– słomka spożywcza
– kawałek surowego mięsa najlepiej wołowe lub wieprzowe.

Kawałek mięsa (najlepiej świeże krwiste mięso ale może być także rozmrożone) wkładamy do plastikowego pojemniczka, pojemniczek zalewamy wodą z akwarium i zamykamy gumowym zamknięciem. Docinamy słomkę i umieszczamy ja w otworze gumowego zamknięcia. Tak przygotowaną pułapkę umieszczamy na dnie akwarium pamiętając by wystający koniec słomki stykał się z podłożem – dlatego należy tak uciąć odcinek zawierający elastyczne kolanko które można zginać. Pułapka wraz ze słomką musi być w 100% wypełniona wodą – pęcherzyki powietrza mogą powodować wypływanie pułapki i utrudniać dostawanie się wypławek do wnętrza pułapki.

Pułapkę umieszczamy w akwarium na 1-2 dni po czym wymieniamy mięsko i możemy użyć łapki ponownie. Łapanie wypławek należy powtarzać co jakiś czas – wypławki składają jaja na roślinach, kamieniach i innych elementach. Powtarzając łapanie wypławek co kilka tygodni pozbędziemy się młodych osobników z akwarium.

Polecamy:   Chemia: No – Planaria