Eleocharis sp. TROPICA

Eleocharis sp. TROPICA jest to wysoka ale równie atrakcyjna odmiana Eleocharis którą w akwarium możemy umieścić na drugim lub trzecim planie.

NAZWA: Eleocharis sp. TROPICA
POCHODZENIE: Ameryka Północna
RODZINA: Ciborowate (Cyperaceae)
WYSOKOŚĆ: 20 - 40 cm
SZEROKOŚĆ:1 – 3 mm
WYMAGANIA ŚWIETLNE: Niskie - średnie
WODA: Temperatura: 20 – 25°C
pH: 6.0 – 7.5,
twardość: miękka - średnia
UMIEJSCOWIENIE: Tył / środek akwarium
TEMPO WZROSTU: Średnie - wysokie
TRUDNOŚĆ UPRAWY: Łatwa

OPIS: Eleocharis sp. TROPICA to roślina na której temat nie wiemy zbyt dużo. Wiadomo że pochodzi z Ameryki Północnej i jest rośliną łatwą w uprawie oraz o niewielkich wymaganiach. Dorasta do 20 – 40 centymetrów. Posiada długie, sztywne i cieniutkie liście. Swoim wyglądem przypomina Eleocharis vivipara ale ze względu na sztywne, pionowo rosnące liście jest od niej atrakcyjniejsza.

UPRAWA: Gatunek ten jest łatwy w uprawie i ma małe wymagania co do oświetlenia i nawożenia. Rozmnaża się szybko, poprzez kłącza, zarastając kolejne fragmenty dna akwarium.
Ten Eleocharis prezentuje się nadzwyczaj atrakcyjnie dzięki swoim cieniutkim liściom które świetnie zwiększają głębokość optyczną zbiornika.

SADZENIE: Rośliny sadzimy z tyłu akwarium gdzie prezentuje się najlepiej. Możemy ją również posadzić pośrodku akwarium gdzie będzie prezentować się równie atrakcyjnie na tle roślin o większych liściach.
Eleocharis sp. TROPICA sadzimy w grupach po kilka lub kilkanaście sadzonek zachowując odstęp między sadzonkami około 1 do 3 cm.

NAWOŻENIE: Niewymagane.

Polecamy:   Zwartka Wendta (Cryptocoryne wendtii)