Hydrocotyle sp. JAPAN

Jedna z mniejszych odmian hydrocotyli, nadaje się więc do zarówno małych jak i dużych akwariów. Charakteryzuje się ciekawym pokrojem liści i wyjątkowo szybkim wzrostem. Jest wszędobylską rośliną którą można obsadzić 1, 2 jak i 3 plan akwarium.

POLSKA NAZWAWąkrotka trójdzielna Japońska
ROZMIESZCZENIE W AKWARIUM1 – 2 plan
POCHODZENIEwschodnie rejony Azji, Australia,
WYSOKOŚĆ3-15 cm
WYMAGANIA ŚWIETLNEŚrednie – wysokie
TEMPERATURA22 – 28oC
TWARDOŚĆ WODYObojętna
TEMPO WZROSTUŚrednie-wysokie
TRUDNOŚĆ UPRAWYŁatwa

OPIS : Hydrocotyle tripartita sp. Japan to stosunkowo niedawno wprowadzona do akwarystyki roślina. Mała smukła wieloletnia roślinka, płożąca się, zwykle od 2 do 10 cm wysokości. Liście głęboko powcinane od 4 do 20 mm średnicy, podzielone do środka na 3 do 5 jajowatych segmentów.
Rewelacyjny, płaski wygląd oraz tendencja do rozrastania się do poziomie czyni z niej idealną roślinę trawnikową jak i drugiego planu. W sprzyjających warunkach rozrasta się bardzo szybko oraz bujnie.

UPRAWA : Przy mocnym świetle listki płożą się po podłożu,przy mniej oświetlonych zbiornikach, roślina wyciąga się do góry a odstępy pomiędzy węzłami robią się coraz dłuższe.
Rozmnaża się przez defragmentację.

SADZENIE: Roślinka rozmnaża się przez defragmentację. W aranżacji możemy użyć jej do stworzenia trawnika jak i zwartej jasno zielonej kępy drugiego planu. Tworząc trawnik przycięte pędy z co najmniej jedna parą liści z korzonkami, sadzimy do podłoża w rozstawieniu 2-5 cm. Gdy chcemy stworzyć kompozycję drugoplanową to kilkanaście pędów przycinamy do 5-10 cm i wsadzamy w podłoże najlepiej między ozdobami taki jak korzenie czy kamienie.

NAWOŻENIE: Hydrocotyle sp. JAPAN czerpie składniki pokarmowe ze słupa wody i nie wymaga specjalnego nawożenia. Aby utrzymać soczysto zielony kolor listków, wskazane jest nawożenie potasem.

Polecamy:   Krynia rzemieniolistna (Crinum calamistratum)