Żabienica Vesuvius (Echinodorus Vesuvius)

Żabienica Vesuvius (Echinodorus Vesuvius) – sztucznie wyhodowana żabienica o pięknych, spiralnych liściach.

NAZWA: Żabienica Vesuvius (Echinodorus Vesuvius)
INNE NAZWY: Żabienica spiralna
POCHODZENIE: Kultywar
RODZINA: Alismatacae
WYSOKOŚĆ: Do 30 cm
SZEROKOŚĆ: Do 10 cm
WYMAGANIA ŚWIETLNE: Niskie
WODA: Temperatura: 18 – 28°C,
pH: 5 - 8
UMIEJSCOWIENIE: 2 lub 3 plan
TEMPO WZROSTU: Średnie
TRUDNOŚĆ UPRAWY: Średnio trudna

OPIS: Żabienica Vesuvius jest którą wyhodowano w laboratorium. Jest to hybryda pochodząca od Echinodorus angustifolius którą wyhodowano w firmie Oriental Aquarium Plants (Singapur). Roślinę tą zaprezentowano po raz pierwszy na wystawie w 2006 roku.
Charakterystyczną cechą Żabienicy Vesuvius są delikatne, poskręcane liście rosnące pionowo do góry. Liście koloru jasno zielonego. Rozmnaża się tworząc nowe odnogi które w początkowej fazie wzrostu mogą nie mieć poskręcanych liści.

UPRAWA: Jest rośliną łatwą w uprawie, czasem bywa jednak kłopotliwa w hodowli. Żabienica Vesuvius nie ma dużych wymagań. Lubi żyzne podłoże, nie wymaga mocnego oświetlenia (rośnie dobrze już przy 0,3 W/l) ani nawożenia.

SADZENIE: Ta piękna roślina sadzona powinna być na drugim lub trzecim planie akwarium. Roślinę możemy posadzić w grupie lub pojedynczo.

NAWOŻENIE: Nie wymaga nawożenia i podawania CO2. Do prawidłowego rozwoju wymaga żyznego podłoża w którym należy uzupełniać składniki pokarmowe poprzez zastosowanie nawozów w postaci pałeczek, tabletek nawozowych itp.

Polecamy:   Żabienica czterożebrowa kolumbijska (Echinodorus quadricostatus var. magdalenensis)